Loading...

TEİAŞ Haberleşme Çözümleri

Enerji Santrallerinin(HES, RES ve Termik santraller) haberleşme çözümleri üzerine anahtar teslim projeler yapmaktadır. Müşterilerine OPGW, PAX, Kiralık Hat, RTU ve Kramportör çözümlerini komple sunmaktadır.

Referanslarımız

Türkiye genelinde çalışma ve çözüm sunma fırsatı yakaladığımız birkaç referansımız.

TEİAŞ Haberleşme Çözümleri

Teiaş OPGW Çözümleri

OPGW(Optical Ground Wire) Fiber Optik iletken çözümü TEİAŞ ın 154 KV ve 380 KV hatlarda çekilen Fiber Optik Kablolar üzerinden haberleşme sistemidir.OPGW hatlarının her iki ucu OPGW direğinde OPGW kutusunda sonlandıktan sonra Non-metalik fiber optik kablonun telekom odasına çekilmesi ve de ucuna SDH cihazları ve Multiplexer cihazlarının kurulmasıyla sağlanır

RES, HES, Termik Santralleri

TEİAŞ RTU Çözümleri

RTU en kısa tanımı ile sacada sistemlerinde merkezi kontrolü sağlar ve merkez ile sacada sistemi arasında haberleşme görevini yerine getirir. İngilizce Remote Terminal Unit kelimelerinin barş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. İngilizcesinden de anlaşılacağı gibi sahadaki fiziksel ekipmanlar, sensörler, giriş çıkışlar ve ölçüm cihazı verilerini toplar ve merkez birime iletir. Aynı zamanda merkez birimde ki bilgiler lede sahada uzaktan kontrol sağlar

TEİAŞ ve Enerji Sektöründeki Doğru ve Yenilikçi, Haberleşme Çözümleri

Daha fazlası için bize ulaşın !

Tamamladığımız Projeler

Projede Alkumru HES-Siirt TM-Siirt Çim TM OPGW hatlarının sonlandırılması yapıldı. Raisecom STM1 SDH ve RC3000-15 Multiplexerlar kuruldu.64 K kiralık hat Cisco Multiplexerlar  ile Elazığ YTM bağlantısı yapılıp RTU ve PAX haberleşmesi sağlandı. Projede DCE FSK Modem ve Karel DS200 PAX Kullanılmıştır.

Limak, Alkumru Hidro Elektrik Santrali

Projede Kargı HES – Çayırhan TM OPGW hatlarının sonlandırılması yapıldı. Raisecom ITN2100 STM4 SDH-MULTIPLEXER kuruldu.64 K kiralık hat Cisco Multiplexerlar  ile Gölbaşı YTM bağlantısı yapılıp RTU ve PAX haberleşmesi sağlandı. Projede DCE FSK Modem ve Karel DS200 PAX Kullanılmıştır.

Limak, Kargı Hidro Elektrik Santrali

Profesyonel Kurumsal Çözümler için…

bize ulaşın