Türkçe | English
 


ISDN BA/BRI

ISDNIntegrated Services Digital Network sözcüklerinin baş harflerinden oluşmuştur ve Tümleşik Hizmetler Sayısal Şebekesi olarak Türkçeleştirilmiştir.

ISDN, mevcut analog telefon şebekesinin sayısal alternatifidir. Normal bir telefon hattı gibi bir telefon numarası çevirip hem sayısal, hem de analog hatlara ulaşım sağlanabilir. ISDN teknolojisini alışılmış analog hatlardan ayıran en önemli özellik tamamen sayısal temiz bir ses kanalı sağlamasının yanında, aynı anda veri (data) iletişimine de izin verebilmesidir. Ses, görüntü, veri gibi her türlü bilginin sayısal bir ortamda birleştirilip aynı hat üzerinden iletilmesinin sağlandığı bir haberleşme ağıdır.

ISDN BA/BRI için kullanılabilir ürünler:

ISDN NT1 (NTBA)

Integrated Services Digital Network (Tümleşik Hizmetler Sayısal şebekesi) sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ISDN ses, görüntü, veri gibi her türlü bilginin Sayısal bir ortamda birleştirilip ayni hat üzerinden iletilmesinin sağlandığı bir haberleşme ağıdır. ıletim kalitesi normal telefon hattından daha yüksektir. ISDN hata oranı düşük, güvenli ve sınırsız bir haberleşme sağlar.

ISDN, "geleceğin telefonu" olarak adlandırılır. Türk Telekom'da kısaca "Görüntülü Telefon" olarak tanımlanmaktadır. ISDN'in en büyük faydası, evinize kadar gelen dijital bir hat sağlamasıdır. Bu hat sayesinde hem normal ses görüşmelerinizi parazitsiz yapabilirsiniz, hem de hızlı ve güvenilir ınternet erişiminde bulunabilirsiniz. 
 

 

E-mail gönder

İletişim İntelnet İletişim Teknolojileri Teknik Destek